2021 02 15

Mielos mamos ir tėčiai,

Pastaraisiais mėnesiais mes, kaip ir kai kurie kiti nedideli lietuviško maisto gamintojai, susiduriame su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) keliamais biurokratiniais trukdžiais, tačiau neketiname pasiduoti! Kaip daugelis žinote, gaminame lietuvišką maistą kūdikiams „Marmaluzi” ir ekologišką sulą „Sip Sap”.

 Tikrintojams užkliuvo mūsų žaismingu pasakų stiliumi pateikiama informacija apie „Marmaluzi” galaktiką. Jie nori uždrausti pasakiškas mintis, pavyzdžiui apie serbentus, kurie skleidžia planetoms C energiją. Juos piktina mūsų apdainuoti chia sėklų meteorai, kurie neša skaidulas užtikrinančias žemės apsivalymą. Geležinę stiprybę turinčio burokėlio planetų išsidėstymas trapuko žemėje jiems, žinokit, yra nepriimtinas.

 Taip pat tikrintojams kliūva, jog savo interneto svetainėje minime bendradarbiavimą su gydytojais, rašome apie gamybą mažais kiekiais. Jiems nepatinka, kad sulą vadiname natūralia (tiksliau ant etiketės dar galima, o interneto svetainėje – jau ne). Ir taip toliau ir taip toliau.

 Pasipylus pirmiesiems kaltinimams rudenį manėme, kad toks VMVT tarnautojų elgesys yra nesusipratimas kylantis per daug uoliai taikant reglamentų raidę. Teikėme teisininkų paaiškinimus ir gydytojų komentarus, tačiau VMVT į juos nereaguoja, maža to, nesiliauja kabinėtis toliau. Laukiame baudos, tačiau dar tikimės, kad sveikas protas nugalės.

 Neseniai, sausio 19 d., gavome eilinį raštą, kuriuo pranešama apie patikrinimą vienoje prekybos vietų, prekyba sula joje nutraukta. VMVT mūsų įmonės prašo pateikti įrodymus, kad sula yra ekologiška, taip pat jos pirkimo dokumentų. Nesunku suprasti, kad sulos mes neperkame, o ją gauname iš beržų. Ekologiškus produktus sertifikuojančios įstaigos „Ekoagros” interneto svetainėje sertifikatai skelbiami viešai, jų paieškos langelis yra matomiausioje vietoje. Be to, šie sulos ekologiškumą patvirtinantys sertifikatai ne kartą buvo pateikti VMVT įvairių patikrinimų metu.

 Keisti ir pasikartojantys biurokratiniai trukdžiai mums kelia įtarimų, kad taip siekiama ne apsaugoti vartotojus nuo klaidinimo, o VMVT tiesiog sąmoningai kenkia nedidelei lietuviškai įmonei, kuri sugeba susilaukti vis didesnio pripažinimo.

 Mes sunkiai dirbame tam, kad pelnytume jūsų, mamos ir tėčiai, pasitikėjimą, mes labai stengiamės kad „Marmaluzi” mėgtų vaikai. Esame užsispyrę išpopuliarinti sulą ne tik Lietuvoje, kol kas mums sekasi – sėkmingai plečiame eksporto geografiją Europoje ir Azijoje, iki pat Japonijos. Mes neketiname pasiduoti, todėl sunkiai dirbsime ir toliau.

 Pirksime ir vešime burokėlius, moliūgus ir kitas gėrybes iš lietuviškų ūkių. Kilogramais, o ne tonomis, kaip didieji gamintojai. Skusime daržoves savo rankomis, versime jas į puodą ir virsime kuo skaniausią „Marmaluzi” tam, kad vaikai augtų kuo laimingesni.

 Taip pat mes nesustosime rašyti pasakų. Visa tiesa apie tai, kas vyksta „Marmaluzi” galaktikoje netrukus sužibs mūsų socialinių tinklų paskyrose. Dar glaudžiau bendradarbiausime su gydytojais, nes jų žinios yra vertingos ir toliau sulą vadinsime natūralia, nes ji tokia ir yra. Tai – nuostabi miško dovana, kuria verta dalintis.

 Mielos mamos ir tėčiai, ačiū, kad esate su mumis ir ačiū, kad mus palaikote! Jūsų dėka, „Marmaluzi” galaktika yra geriausia vieta linksmai augti.